about me

personal info

name : Yasin YILMAZ

age : 35

email : webmaster@yasin.net.tr

address : Pendik, Istanbul

freelance : Not Available

skill : DevOps, Linux, Open Source

experience : 15 Years

language : Türkçe, English, Српски

download CV

15 Years+

years of experience

900+

happy clients

1000+

project completed

15+

awards won

my skills

GitLab

Grafana

Prometheus

OpenStack

Docker

Kubernetes

İş Deneyimi

2005 - 2007

Cosmical Hosting

Sağlayıcılık sektörünün yeni yeni ön plana çıktığı bu yıllarda otomasyon sistemlerinin yaygın olmadığı zamanlar bireysel ve kurumsal müşterilere web hosting, alan adı, sunucu hizmetleri üzerine Cosmical Hosting'i kurdum ve faaliyetlerimi bu alanda sürdürdüm. İlerleyen süreçte AWBS otomasyon sisteminin çıkması ile birlikte Cosmical Hosting' i devrettim ve AWBS sistemi üzerinde kurguladığım farklı isimde girişimim için çalışmalara başladım.

2007 - 2009

Bilteksis Bilgi Teknolojileri Sistemleri

AWBS otomasyon sistemi üzerinden kurumsal ve bireysel müşterilere web hosting, alan adı, sanal sunucu ve kiralık sunucu hizmetlerinin sağlanması tarafında faaliyetler yürüttüm. AWBS' nin yaygın kullanımı ve sektöre olan ilgi sebebi ile WHMCS gibi yeni hosting otomasyon sistemleri çıkmaya başladı ve sistemlerimizi güncel ve yeni olan bu otomasyona geçirerek faaliyetlerimizi WHMCS sistemleri üzerinden yürüttük. Müşterilerime çalıştığımız veri merkezlerinde kendi donanımlarımız üzerinden oluşturduğumuz RedHat, CentOS, Debian, Fedora gibi linux çekirdekli işletim sistemleri üzerinden web hosting, dns hizmetleri, sanal sunucu hizmetleri sunduk. Yaşadığım şehir dışında üniversite sebebi ile Bilteksis girişimimi devrettim.

2015 - 2018

VENOV Telekomünikasyon San. ve Tic. Ltd. Şti.

Sağlayıcılık sektöründe kurulmuş olan ve HostBill sistem kullanan VENOV' da iş geliştirme uzmanı olarak rol aldım ve firmanın yönetimsel problemlerinin gelişmesi ile birlikte VENOV markasını satın aldım ve devraldım

2018 - 2019

PROVIDER DATA CENTER SERVICES

Satın aldığım ve devraldığım VENOV markasında kurumsal ve bireysel müşterilerilerime HostBill sistem üzerinden web hosting, alan adı, ssl sertifikası, sanal sunucu, fiziksel kiralık sunucu, sunucu barındırma, panel lisansları ve sağlayıcılık alanında diğer ürün ve hizmetlerin sağlanması tarafında faaliyetler sürdürdüm. Bununla birlikte https://provider.com.tr kurdum ve aynı işletmenin iştirakı olarak tamamen kurumsal müşterilere yönetilen hizmetler, siber güvenlik ve veri merkezi hizmetleri alanında danışmanlık ve hizmet vermeyi sürdürdüm. Her iki markayıda devrettim.